img003

За всіх часів у людини існувала потреба убезпечити своє життя. З розвитком цивілізації засоби та засоби захисту видозмінювалися, удосконалювалися, комбінувалися. У результаті виграє той, у кого кошти, як мінімум, відповідають вимогі часу, а краще йдуть на крок попереду. Найслабшим, з погляду міцності, елементами будівель були і залишаються шибки.

 

Звичайне скло не захищає приміщення від злому та проникнення, і не є безпечним, при його руйнуванні утворюються дрібні уламки з гострими краями, що нерідко призводить до нещасних випадків.

В даний час для захисту скляних конструкцій використовують різні механічні пристрої. Встановивши віконні ґрати, Ви, як мінімум, дивіться на «смугастий» світ.

Якщо хтось поставить за мету потрапити в приміщення, то наявність віконних решіток не зупинить ні професіонала, ні зловмисника-початківця. За невеликі гроші можна придбати автономний інструмент для різання металу. За професійного підходу це буде зроблено швидко та безшумно.
Захистні ролети не можуть бути закриті цілодобово. А прибрати їх за допомогою того ж інструменту теж не складно.

Наявність віконних решіток не рятує від пострілу, від впливу вибухових пристроїв…

У разі пожежі, коли шлях до дверей відрізаний вогнем, вибратися з приміщення через ґрати неможливо. В екстрених ситуаціях, на відміну від віконних ґрат, при тих же захисних характеристиках із зовнішнього боку, захисна плівка на вікні піддається вибиванню із внутрішньої сторони приміщення.

zashitnaya-plenka

Ударостійка плівка на вікна доповнює їх функціями: зміцнення скла; безосколочність (утримання уламків на собі при його руйнуванні); вогнестійкість; УФ-захист; одностороння видимість; шумозахист, захист інформації.

Одразу слід усвідомити, що захисна плівка захищає не скло, а життя та безпеку людини.

Державний центр сертифікації засобів охоронного призначення сертифікував ряд захисних конструкцій "скло+плівка" за класами стійкості СУ-2 та СУ-3 відповідно до "ГСТУ 78.11.002-1999. Засобиінженерно-технічногоукріплення та захисту єктів. Захиснекло. Класифікація".

В Україні, сертифіковано вибухобезпечну конструкцію: "скло 4 мм + плівка" з класом захисту К-3 та К-4. Скління цього класу захисту витримує вибух фугасного заряду тротилу масою 2 кг на відстані 5 м.

Встановивши на вікно ударостійку віконну плівку під клас міцності СУ2 або СУ3 видається сертифікат відповідності на підставі якого ДЗГ приймає об'єкт під охорону. Це може бути квартира, будинок, офіс, магазин...

Конструкція скло + бронеплівка, має виняткову оптичну прозорість, і стають несподіваною перешкодою для зловмисника. При спробі розбити скло воно руйнується лише у точці завдання сильного удару. Решта площі скла залишається непошкодженою. Таким чином, щоб проникнути в приміщення, потрібно завдати величезної кількості ударів по всій поверхні скління. Це вимагає великої кількості часу та зусиль, що найчастіше зупиняє зловмисників.

Скло із захисною плівкою буде утримуватися в рамі, не вимагаючи термінової заміни і, при цьому, продовжувати виконувати свої захисні функції.

Вітчизняні комерційні банки, наслідуючи приклад закордонних, давно перейшли на використання бронеплівки замість віконних решіток.

Державним Центром сертифікації засобів охоронного призначення Головного управління державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ (ГЦС СОН ГУ ДСО при МВС) було проведено випробування скла з двома шарами захисної плівки SMC-12 фірми FTI (протокол № UA1). 018.00168-96 від 07 травня 1996 р.).

В результаті випробувань встановлено, що за часом подолання скло з таким захистом плівкою еквівалентно захисним ґратам із залізним прутом діаметром 10 мм та осередком 150x150 мм, що відповідає вимогам НБУ щодо захисту комерційних банків.

Захисна плівка на вікнах офісу, квартири, приватного будинку вбереже людину та від вогнепальної зброї, вибухових пристроїв. Корисні властивості захисної плівки виявляються в тому, що знижується забійна сила кулі, уламків, погіршується точність прицілювання.

Результати випробувань захисної плівки, проведених у тирі ЦСК Міністерства оборони 1995 р . та на стрілецькому стенді Державної служби охорони у 1996 р., свідчать про наступне. При стрільбі з відстані 10-15 м з пістолета ПМ куля або взагалі не пробиває скло з двома шарами плівки SMC-12, або пробиває, але втрачає швидкість практично до нуля (падає) відразу ж за склом.

plenka-ha-stelo

Захисна плівка допомагає запобігти несанкціонованому зніманню інформації по віброакустичному каналу та радіоканалу.

При установці шару захисної плівки та шару тонуючої плівки значно знижується рівень вібрації скла, що викликається акустичними (звуковими) хвилями. Зовні важко зафіксувати коливання скла, тому важко виділити звуковий сигнал у прийнятому лазерному випромінюванні. Якщо ж на вікна приміщення, де розташовані комп'ютери або закладено "жучок", встановити металізовану плівку, енергія радіовипромінювання під час проходження через скло, залежно від виду плівки, послаблюватиметься в 10...100 разів.

При виникненні пожежі дуже важливо обмежити доступ повітря всередину приміщення, затримати подальше поширення вогню. Під впливом високої температури шибки руйнуються через 1.5 хвилини, зовнішнє повітря проникає всередину приміщення, сила і швидкість вогню збільшується.

Випробування, проведені в 1997р. в Українському науково-дослідному інституті пожежної безпеки показали, що скло, захищене плівкою, витримує температуру до 700 градусів протягом 8 хв, не розтріскується та не лопається, тоді як звичайне скло за такої температури лопається приблизно через 1,5 хв. Навіть після розтріскування скло з плівкою не руйнується протягом півгодини і більше.