img009

Проблема енергозбереження, зокрема збереження тепла в приміщеннях, у наших широтах дуже актуальна. У південних широтах не менш актуальною є проблема кондиціонування приміщень у літній час.

Вважається, що в типових офісних і житлових приміщеннях сумарна площа поверхонь вікон займає від 20% до 35% загальної площі зовнішніх стін будівлі (поверхня даху не враховується). Результати термодинамічних досліджень свідчать, що втрати тепла через вікна типових офісних та житлових приміщень шляхом випромінювання та конвекції не менше 30%, а через стіни – близько 40% – 45%. Інші теплові втрати обумовлені наявністю вентиляційних каналів, щілин у віконних рамах, стінах, дверних отворах.

 

Для закладення щілин застосовуються теплоізолюючі матеріали типу поліуретанової монтажної піни, втрати тепла зменшуються на 80% -95%. Для теплоізоляції стін використовують різні внутрішні та зовнішні покриття, завдяки яким відповідні втрати зменшуються на 35% – 60%. Отже втрати тепла, що йде через вікна, можуть стати найбільш значущими. Результати експериментальних досліджень свідчать, що ця частка може сягати 40%.

У спектрі сонячного випромінювання міститься інфрачервоне, видиме та ультрафіолетове випромінювання. Енергія різних видів випромінювання розподілена по всьому сонячному діапазону приблизно однаково. Якщо необхідно, щоб стрічка пропускала лише один вид випромінювання та затримувала інші, їй потрібно надавати спеціальних властивостей.

Для вирішення цієї проблеми виробником плівок - фірмою FTI були проведені фундаментальні дослідження зі створення спеціальних плівок, які відображали б теплове (інфрачервоне) та шкідливе ультрафіолетове випромінювання, але водночас з мінімальними втратами пропускали б видиме світло . В результаті були розроблені багатошарові плівки, альтернатива низькоемісійному склу, створені за фірмовою технологією.

Сучасна енергозберігаюча плівка є багатошаровим композитом. На кожен шар плівки завтовшки кілька мікрон методом плазмового розряду в атмосфері аргону наноситься надтонкий шар металу. Відповідно до розробленої технології використовуються дорогоцінні та рідкісноземельні метали. Товщина шару металу буквально кілька молекул, тому ступінь затримування видимого світла дуже незначна, а вартість практично не відрізняється від вартості звичайної плівки.

Структура енергозберігаючих плівок, дозволяє їм «регулювати» температуру в будівлі та економити електроенергію, відображаючи високий відсоток тепла, що йде в приміщення зовні влітку, і прямує з приміщення назовні.

Крім того, енергозберігаюча плівка перешкоджає витоку інформації з приміщення і в 15-20 разів скорочують у приміщенні напруженість електромагнітних полів, що створюються потужними зовнішніми радіо- та телепередавальними пристроями. Одночасно плівки підвищують міцність скла до 8 кг на кв. см, скло стає безосколковим.

З метою вирішення цих проблем були створені спеціальні енергозберігаючі плівки з теплоізоляційними властивостями.

При використанні енергозберігаючих плівок Ви отримуєте подвійний ефект:

  • по-перше – втрати внутрішнього тепла у Вашому приміщенні в холодну пору року скоротяться на 30-80%, що дозволить більш надійно економити тепло;
  • по-друге – у спекотний літній час плівки відображатимуть теплове випромінювання, оптимізуючи при цьому температуру всередині приміщення та значно знижуючи навантаження на кондиціонери, заощаджуючи електроенергію.

Крім цього Ви отримаєте низку додаткових переваг, таких як:

  • енергозберігаючі плівки, за Вашим бажанням, можуть бути прозорими та непомітними на склі;
  • також плівки можуть завдяки вдало підібраному відтінку нести додаткову декоративну функцію;
  • енергозберігаючі плівки захистять ваш інтер'єр від вигоряння;
  • плівки пропускатимуть світло в приміщення з мінімальними втратами;
  • можуть служити бар'єром від небажаних поглядів та забезпечувати конфіденційність.

Як це працює? На плівку виробляють напилення певних комбінацій металів, які не пропускають через себе енергетичний потік, тієї довжини хвилі, яким володіє інфрачервоне світло. Тому такі плівки працюють в обидві сторони — не пропускають влітку тепло всередину приміщення, а взимку — не випускають тепло назовні.

Підтвердженням доказу ефективностіенергозберігаючих плівок є факт, що при проведенні сертифікації плівок було відзначено: коефіцієнт опору теплопередачі при застосуванні енергозберігаючих плівок наоднокамерному склопакеті підвищується до 0,46, що більше, ніж опір теплопередачі двока0 ,44).

Енергозберігаючі тонувальні плівки можуть монтуватися на вже встановлений склопакет.